Як розмитнити Ваше авто?

Умови розмитнення авто постійно змінюються, тому варто тримати руку на пульсі. Наприклад, у 2021 році в Україні після протестів власників «єврономерів» на кілька місяців скасували сплату митного збору для авто, які було ввезено з країн-членів Європейського Союзу. Після повномасштабного вторгнення окупантів в Україні ввели пільги: у країну можна було ввозити авто без мита. Проте 1 липня 2022 року набув чинності закон № 7418, який скасовує пільги під час розмитнення авто й повертає мито, ПДВ і акцизний податок.

Водночас цей закон також скасовує пенсійний збір на придбання електромобілів. У разі першої реєстрації їхні власники більше не будуть зобов’язані сплачувати цей збір. Процес розмитнення авто в Україні доволі складний. Щоб не витрачати зайвий час на оформлення документів та мінімізувати ризики повʼязані з цією процедурою, варто звернутися до фахівців із розмитнення авто – митних брокерів.

Підготуйте та надайте потрібні документи

Для митного оформлення транспортного засобу потрібно: 

1

рахунок-фактура або інший документ, який підтверджує вартість автомобіля;

2

документ, який підтверджує право власності на машину (договір купівлі-продажу, дарування);

3

реєстраційний документ на авто (технічний паспорт);

4

документ, який підтверджує факт зняття машини з обліку в країні реєстрації;

5

документ, який підтверджує екологічний стандарт транспортного засобу (митне оформлення нових автомобілів можливе за умови відповідності екологічним нормам не нижче рівня “ЄВРО-5” та для тих, що були в використанні не нижче “ЄВРО-2”.

Подайте попередню митну декларацію

При митному оформленні автомобіля обов’язково потрібно подати попередню митну декларацію до митного органу, де авто буде пред’явлено для оформлення. Задекларувати автомобіль може власне сам декларант або уповноважені ним особи. Зверніть увагу, що авто можна завести за попередньою митною декларацією протягом 30 днів з дати її оформлення. Після проходження кордону автомобіль потрібно перевезти до митниці оформлення протягом 10 днів.

Сплатіть необхідні платежі на рахунок відповідного митного органу

Для розрахунку платежів необхідна інформація про вартість машини та її параметри. За цими даними буде підраховано митну вартість автомобіля. Потрібно буде сплатити акцизний податок, мито та ПДВ.

Після завершення процедури розмитнення можна йти ставити автомобіль на облік до МВС.